כותבת: גרנית שרון מנהלת תחום חדשנות בהתאחדות המלונות

עם הופעתם של צ'אטבוטים מבוססי בינה מלאכותית כגון ChatGPT, בתי מלון וחברות נסיעות יכולים להציע שירות לקוחות מותאם אישית ויעיל. יתר על כן, בינה מלאכותית יוצרת אפיקים חדשים ליצירת חוויות ייחודיות המתקשרות עם האורחים, תוך הצגת מימד חדש לחלוטין לחוויות נסיעה סוחפות. מהם האתגרים והיתרונות של שילוב בינה מלאכותית בתעשיית האירוח והנסיעות, וכיצד חברות יכולות למנף טכנולוגיות אלה כדי לשפר את שביעות הרצון של הלקוחות ולהניע צמיחה בהכנסות?

בעידן ChatGPT, הנחיה היא השפה הטכנולוגית ללמוד. רוב ה-AI ימשיך להסתמך בכבדות על האדם בתהליך כדי לספק הדרכה, לחדד תפוקות ולדחוף את הטכנולוגיה לכיוונים חדשים.

מהי הנדסת פרומפטים ומדוע כל משתמש ב-ChatGPT צריך לדעת עליה?

ChatGPT מ-OpenAI  הוא מודל #generativeAI רב עוצמה שיכול לייצר טקסטים בשפה טבעית כמעט בכל נושא, לאחר שמספקים לו כמה מילים או משפטים כקלט.הנדסת פרומפטים היא האמנות של יצירת הנחיות יעילות כדי לחלץ את הפלט הרצוי ממודלים של שפת בינה מלאכותית כמו ChatGPT. על ידי הבנת המורכבות של התנהגות הבינה המלאכותית ושימוש בשיטות עבודה מומלצות, ניתן לשחרר את מלוא הפוטנציאל של ChatGPT למקרים שונים של שימוש, כגון יצירת קוד, כתיבת עותק שיווקי,  ועוד.

איך מנהלי האירוח וצוות ה-IT שלכם יכולים ללמוד הנדסת פרומפטים? 

השימוש הבסיסי קל מאוד לשימוש ובנוסף ישנם משאבים רבים הזמינים באינטרנט שיכולים לעזור לשלוט במיומנות זו.  הנה  קורס חינם המתואר בצורה מצוינת בסרטון YouTube זה https://www.youtube.com/watch?v=Gaf_jCnA6mc

הנה כמה דוגמאות לשימוש ב-ChatGPT, במיוחד בתעשיית האירוח:

  1. שירות לקוחות: לספק ללקוחות גישה מהירה וקלה למידע על המלון. על ידי תכנות ChatGPT כדי לענות על שאלות נפוצות לגבי שירותים לאורח, שעות פעילות והזמנות, תוכלו לשפר את חוויית הלקוח ולהפחית את עומס העבודה של צוות שירות הלקוחות שלכם.
  2. המלצות מותאמות אישית: על ידי ניתוח נתוני לקוחות והעדפות, ChatGPT יכול לשמש כדי לספק המלצות מותאמות אישית לאוכל, שתייה ופעילויות. זה יכול לעזור לשפר את חוויית הלקוח ולהגדיל את ההכנסות על ידי קידום מוצרים ושירותים.
  3. תרגום שפות: לספק שירותי תרגום בזמן אמת ללקוחות דוברי שפות שונות. זה ישפר את התקשורת ויפחית את חסמי השפה.
  4. הדרכה ופיתוח: ChatGPT יכול לשמש כדי לספק משאבי הדרכה ופיתוח לעובדי תעשיית האירוח. על ידי תכנות ChatGPT כדי לספק מידע על שיטות עבודה מומלצות, נהלי בטיחות וטכניקות שירות לקוחות, ניתן לשפר את הכישורים והידע של העובדים שלכם.

ChatGPT יכול להיות כלי בעל ערך לשיפור חוויית הלקוח, להגדלת ההכנסות ולהפחתת עומס העבודה של עובדי תעשיית האירוח. על ידי שימוש ב – ChatGPT כדי לספק המלצות מותאמות אישית, שירותי תרגום שפה ומשאבי הדרכה ופיתוח, ניתן לשפר את היעילות של עסק האירוח שלכם.