כותב: אלכסיי קוצנקו -ראש שיווק דיגיטלי, חברת פיתוח  פורסם במגזין HospetalityTechnolog

אירוח הוא ענף מתפתח שהופך ליותר דיגיטלי בזכות הטכנולוגיות החדשות המופיעות בשוק. על פי הנתונים הסטטיסטיים, צפוי כי שווי שוק האוטומציה הקמעונאית בענף האירוח יגיע 5.73 מיליארד דולר אמריקאי עד שנת 2027. זו בדיוק הסיבה לחשוב על יישום טכנולוגיות חדשות כדי להישאר תחרותי. כאן נסקור ונראה לך כיצד פתרונות כמו- AR Augmented Reality ו- VR Virtual Reality הולכים לעצב מחדש את ענף האירוח ולעזור לך לחבר את האורחים שלך למלון שלך בצורה טובה יותר.

Augmented and Virtual Reality : מה זה?
לפני שנכנס לדיון ביתרונות פתרונות ה- AR וה- VR בתחום האירוח, בואו נגדיר   מהי Augmented and Virtual Reality. לטכנולוגיות הדיגיטליות יש הרבה קווי דמיון, אך ישנם כמה הבדלים מכריעים. נתחיל עם VR. זוהי טכנולוגיה שיוצרת סביבה דיגיטלית עם וידיאו 360 מעלות סביב המשתמש. ה- VR מאפשר לך להתנסות ולקיים אינטראקציה עם עולם תלת מימד שנוצר על ידי מחשבים ואינו אמיתי. עם זאת, AR מוסיפה מידע ו / או גרפיקה על הסביבה האמיתית שתוכלו לראות בעזרת הטלפון או הטאבלט באמצעות האפליקציה המיוחדת לנייד. אז טכנולוגיות של VR משנות את הסביבה לחלוטין בעוד AR רק משפרת את הסביבה בעולם האמיתי.

מדוע עליכם להתמקד בטכנולוגיית AR / VR בתעשיית האירוח?
כעת, לאחר שהגדרנו כיצד פועלות שתי הטכנולוגיות הללו, יש שאלה נוספת שעלינו לענות עליה: האם על המלון שלכם להתמקד ביישום טכנולוגיות AR / VR ? בפשטות: זה ישפר את חווית הצרכנים שלכם. שימוש בטכנולוגיות עדכניות אלה לא רק ישפר את השירותים שאתה מוכרים ומציעים, אלא גם יראה אותם לצרכנים שלך בצורה מוחשית ואמיתית יותר. טכנולוגיות VR / AR מספקות לאורחים את היכולת "לשגר" את האורח למיקום בו אתם רוצים בכדי להתרשם מהמלון באופן מציאןתי ככל הניתן ,ולראות את החדרים של המלון ואת האזורים הסובבים אותו. כמו כן, הפתרונות יכולים לספק את כל המידע אודות השירות.

ישנן דרכים רבות להשתמש בשתי הטכנולוגיות הללו בענף לשיפור מעורבות האורחים.
כאן נסקור שש דרכים להשתמש בהן בכדי לצמצם את חווית האורח וכתוצאה מכך להגדיל את הכנסות העסק שלך:

1. תהליכי הזמנה וירטואליים
פתרונות AR / VR יאפשרו בקרוב לצרכנים לסקר את החדרים השונים הרבים שהנכס שלך מציע ולקבל מידע חשוב עליהם לפני ביצוע ההזמנה: כמו גודל החדר, מחיר, תכונות וכו'. לכן, אתה משפר את החוויה שלהם, כי הם יודעים מה הם יקבלו לפני כן.

2. סיורים במלון וירטואלי 
אחת הסיבות הבולטות לשימוש בטכנולוגיות VR ו- AR היא: סיורי בתי מלון וירטואליים. בסיורים אלה האורחים יכולים לחקור את המלון והיעד באמצעות וידיאו 360. זוהי דרך שעוזרים לנוסעים לדמיין את שהותם לפני הקנייה וכאשר הווידאו נעשה כראוי הדבר לעודד הזמנות.

3. חדרי מלון אינטראקטיביים
אלמנטים אינטראקטיביים בחדרי מלון יכולים גם לשפר את חווית האורח. לדוגמא, שימוש בטכנולוגיות AR יכול לקבל מידע על החדר כמו על ידוענים מפורסמים שנשארו במקום, עובדות היסטוריות על המלון, מידע על יצירות האמנות שעל הקיר ועוד.

4. חוויות נסיעות וירטואליות
פתרונות AR ו- VR מספקים לאורחים שלכם אפשרות לבדוק ולהתרשם לפני שהם מזמינים – ללמוד על אתרים המפורסמים באזור, מראות ההיסטוריים, ללמוד על המסעדות והמוזיאונים הקרובים למלון שלכם. זה מאפשר ועוזר להם לתכנן את מסלולי הטיול היומיים שלהם ומספק תמריצים להזמין אותם במלון שלך.

5. משחקים מתקדמים
מלונות תמיד מנסים להפוך את חופשות האורח למהנות יותר ומבדרות עם שירותים כמו הספא והבריכה במלון. אבל מלונות יכולים גם להציע לאורחים משחקי AR וגם VR, ולספק אוזניות ואפליקציות סלולריות לשימוש האורחים בזמן שהם נמצאים ברכוש. הם יכולים להיות מותאמים לילדים או למבוגרים ויכולים אפילו להעניק תגמולים, למשל משקה או מתאבן בחינם במסעדת המלון להשלמת רמה או השלמת המשחק.

6. יכולות תרגום נוחות
היכולת לתת הרבה משירותי AR / VR במגוון שפות היא דרך אחת שבתי מלון יכולים לשבור את מחסום השפה ולשווק למגוון רחב יותר של קבוצות צרכנים בשפות שונות. היכולת לסייר בחדר במלון או בנכס, לראות אתרים ואטרקציות סמוכים ולשחק במשחקים – הכל בשפת האם של האורח, עשויה לעשות את ההבדל בין אם הם מזמינים או לא.

השורה התחתונה: AR ו- VR מציעים פוטנציאל עצום בענף האירוח. הוספת פתרונות אלה לאתר ו / או לאפליקציה לנייד יכולה לשפר את מעורבות האורחים בדרכים חשובות.