אחת המגמות הטכנולוגיות החשובות ביותר בתעשיית המלונאות כיום היא עליית טכנולוגיית המלון החכם. לטכנולוגיה זו יש את היכולת להועיל גם לבעלי המלון ולאורחים כאחד כגון שיפור התוצאות הפיננסיות, ואת חווית הלקוח עצמה. במאמר זה, תוכלו ללמוד יותר על מהו מלון חכם ומדוע הטכנולוגיה הופכת לגורם כל כך חשוב.

 מהו מלון חכם?

ביסודו של דבר, מלון חכם הוא מלון שעושה שימוש במכשירים המחוברים לאינטרנט, אשר מסוגלים לתקשר או לקיים אינטראקציה אחד עם השני. זה נקרא לפעמים Internet of Things (IOT)  והמשמעות היא שהתקנים רגילים או מכשירים יכולים לשלוח או לקבל נתונים, מה שהופך אותם ' לחכמים'.

היכולת של התקנים אלה לתקשר זה עם זה יכולה לאפשר למשתמשים לשלוט בהתקנים מרובים מנקודת בקרה יחידה, כגון שלט רחוק, טלפון חכם, לוח או רמקול חכם. יתר על כן, התקנים מסוגלים לעתים קרובות למצוא ולהשתמש במידע מהאינטרנט, ומאפשר להם להגיב בצורה חכמה לבקשות למשתמש.

למה כל מלון צריך להיות מלון חכם ?

לכל מנהלי בתי המלון צריך להיות בעלי עדיפות גבוהה להפוך את המלון שלן למלון חכם מכמה סיבות. ראשית משום שהוא יכול לשפר באופן משמעותי את חווית הלקוח, להפוך א החיים לקלים יותר עבור הצוות, ולחסוך כסף. באמצעות חדר חכם, האורחים יכולים לשלוט על המרכיבים השונים ולקבל את החדר שלהם בדיוק איך הם אוהבים את זה. הם גם מוצאים את זה מהיר יותר וקל יותר להשיג מידע חשוב. בינתיים, כפי שתגלו בסעיף הבא, ליצור מלון חכם יכול גם להפחית מספר עלויות תפעוליות.

5 יתרונות עיקריים ליישום טכנולוגיה למלון חכם

  1. שימור ושימוש חדרי המלון

אחד היתרונות הגדולים ביותר של חדר מלון חכם מנקודת המבט של בעל המלון הוא שימור ושזמניות חדרי המלון. ההתיעלות קשורה בעיקר לאפשרויות חיסכון באנרגיה בתוך החדרים, אשר ניתן לסייע על ידי אוטומציה שטכנולוגיות IOT מציעה. לדוגמא נורות אור ניתן להגדיר כדי להגדיל או להקטין באופן אוטומטי, בהתבסס על רמות האור בחדר באותו זמן. באופן דומה, החימום יכול להיות מוגדר באופן אוטומטי לשמור על טמפרטורה מסוימת, עם רדיאטורים חותכים ברגע שהטמפרטורה מושגת. כל זה מוביל להורדת חשבונות האנרגיה

 

  1. שיפור בהתאמה אישית לאורח

מלון חכם מציע גם הזדמנויות מצוינות לספק ההתאמה האישית לאורח. כדוגמה, ניתן להגדיר טלוויזיות מרחוק כדי להפנות לאורחים בשמם, בעוד שניתן להשתמש בנקודת בקרה מרכזית על-ידי האורחים כדי לקבוע תנאים בתוך החדר. באמצעות הטכנולוגיה המכשירים השונים יכולים ליצור באופן אוטומטי את התנאים הללו. טלוויזיות חכמות ורמקולים חכמים יכולים לספק לאורחים את היכולת לגשת לחשבונות שלהם על שירותים כמו נטפליקס .  למעשה,  Alexa for Hospitality מכוון להציג תכונה בעתיד הקרוב, שבו האורחים יכולים להיכנס עם חשבון אמזון שלהם עם גישה לספרי אודיו וקבצי מוסיקה האישיים שלהם

 

  1. גישה קלה יותר למידע

יתרון מרכזי נוסף של טכנולוגיית המלון החכם הוא היכולת לקבל גישה למידע. עם מכשירים כמו דוברי AMAZON ALEXA , יכול להיות אורח באמצעות הקול שלו לשאול שאלה ולאחר מכן מקבל תשובה נבונה. עם זאת, ניתן גם לחבר התקנים לשירותי מלון אחרים. כך, לדוגמה, ייתכן שלקוח יוכל להשתמש ברכזת חכמה כדי לגשת למידע אודות זמינות מסעדה. ניתן להתחבר למערכת ההזמנות של מסעדת המלון, המספקת נתונים חיים.

 

  1. קבלת החלטות מונחהנתונים

הכרחי שאלה בתעשיית המלון ידאגו למערכות מלון חכמות, במיוחד כשמדובר בהגנה על פרטיות הלקוח. עם זאת נאמר, כל עוד המלונות הם שקופים ולדבוק בתחיקת הגנה על נתונים, חלק מהמידע של הלקוחות שהושגו מפתרונות מלון חכמים יכול להיות שימושי. בעוד יהיה צורך למחוק באופן מאובטח פקודות קוליות של הלקוח ונתונים אחרים ממכשירים כמו אמזון Echo, מידע מסוים ניתן לאסוף, כולל נתוני שימוש בסיסיים. הדבר יכול לאפשר למלונות לגלות מה ערוצי הטלוויזיה או תחנות הרדיו הפופולריים ביותר, המאפשרים החלטות מונחות נתונים על מה להגדיר כאפשרויות ברירת מחדל.

 

  1. תחזוקה חכמה

גם הלקוחות ובעלי המלון יכולים להפיק תועלת מהיכולת של מלון חכם אשר מייעל את התחזוקה של המלון ע"י זיהוי תקלות ותיקונים מראש אשר המלון יצטרך. במונחים פשוטים, ניתן להשיג זאת מכיוון שרוב החדרים מאפשרים לצוות המלון לראות מידע ביצועים ונתונים תפעוליים עבור התקנים מסוימים, בזמן אמת. הדבר מאפשר לצוות המלון לזהות בעיות במהירות, או אפילו לפני שהם מתרחשים, דבר המאפשר לתיקונים להתבצע מוקדם יותר. כתוצאה מכך, פחות אורחים יפגשו הפרעה, תיקונים מוקדמים עשויים לאפשר לבעלי המלון לחסוך כסף על התקנים חלופיים, והרבה פחות כסף יאבד בגלל החדרים להיות מחוץ לשירות.

*פורסם במגזין REVFINE MAGAZIN