Skip to main content

הערכות בעקבות מחלת הקורונה – עדכונים שוטפים

פיצוי נזק עקיף למלונות בעקבות האירועים האחרונים

עדכונים שוטפים

 

עדכונים שוטפים ניתן למצוא גם באתר משרד הבריאות

 

25 במרץ 2020

 

דבר מנכ"ל משרד התיירות כפי שפורסם באתר משרד התיירות:

אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת וחסרת תקדים. משרד התיירות פועל בימים אלה מתוך דאגה לשימור תעשיית התיירות, שהעסיקה לפני המשבר למעלה מ-200 אלף עובדים והכניסה למשק 22.5 מיליארד ש"ח בשנה. בתחילת המשבר סייעו עובדי המשרד, בשיתוף עם תעשיית התיירות, בהוצאת מאות אלפי תיירים מישראל באופן מכובד ככל האפשר, על רקע ההגבלות וההנחיות שהשתנו כמעט מדי יום, ותוך מציאת פיתרונות מידיים לקבוצות רבות של תיירים שנתקלו בקשיים במציאת מקומות לינה וטיסות. משרד התיירות עובד כעת על היום שאחרי המשבר. המשרד, שמנוסה ביציאה ממצבים של השבתת התיירות, ואף הוכיח את יכולותיו בעבר (למשל, בקמפיין דווקא עכשיו במהלך מבצע צוק איתן), מעדכן את ארגז הכלים לסיוע, ופועל מול נציגי ענפי התיירות השונים בריכוז הצרכים והאתגרים שעומדים בפניהם. המשרד פועל על פי הנחיית האוצר ומקדם תשלומים ליזמים וספקים מהר ככל האפשר.

כמו כן מתכננים במשרד את הקמפיינים העתידיים, שיתחילו להניע את גלגלי התעשייה, החל בתיירות פנים מרגע שהדבר יתאפשר, ועד להתאוששות התיירות הנכנסת וקמפיינים בחו"ל. 23 נציגויות המשרד בחו"ל עובדות עכשיו על שימור קשרים מול סוכנים, סיטונאים, חברות תיירות וחברות תעופה, על מנת להתחיל בנקודה טובה יותר את הפעילות העסקית לכשיגמר המשבר.

בין היתר, מקיימים מנהלי הלשכות סמינרים מקוונים לסוכנים ולסיטונאי תיירות, שומרים על קשר עם קהלי היעד ברשתות החברתיות, מדבררים את המצב בארץ ומעדכנים את תעשיית התיירות המקומית בנעשה ועוד.

במשרד התיירות סבורים שייקח זמן לחזור לשיאים אליהם הגיעה התיירות לישראל קודם למשבר הקורונה, אך אופטימיים לגבי חוסנה ויכולותיה של התעשייה כולה ופועלים מתוך אמונה שמי שמכין עצמו כעת היטב, ייצא טוב יותר ומהר יותר מהמשבר. בינתיים השמעו להנחיות ושמרו על עצמכם ועל יקיריכם.

 

22 במרץ 2020

 

תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות), התש"ף-2020 פורסמו ברשומות.

תקנות אלו קובעות כי אין לצאת ממקום המגורים למעט המטרות כדלקמן:

 1. הגעה של עובד למקום עבודה, וחזרה ממנו
 2. הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים
 3. קבלת שירות רפואי
 4. הפגנה
 5. תרומת דם
 6. פעילות ספורט לא מאורגנת של עד 5 אנשים
 7. יציאה לטקס דתי ובכלל זה לחתונה או הלוויה וכן יציאה לתפילה
 8. לאדם שבשל גילו, בעיה רפואית, קושי או מגבלה, זקוק לעזרה של אדם אחר
  יציאה לצורך חיוני

השוהים במרחב הציבורי ינהגו בהתאם לכללים הבאים:

 1. שמירה על מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם, ככל הניתן, ולמעט בין אנשים הגרים באותו מקום.
 2. בנסיעה ברכב פרטי יהיו עד 2 נוסעים באותו הרכב ולמעט אנשים הגרים באותו מקום.
 3. בשירות משלוחים למקום מגורים, המשלוח יונח סמוך לפתח בית המגורים, מחוצה לו.

לעיונכם מצ"ב התקנות.

 

נוסף על כך – תקנות שעת חירום להגבלת מספר העובדים במקום עבודה בשל התפרצות בשל התפרצות נגיף הקורונה החדש, התש"ף – 2020 פורסמו ברשומות.

תקנות אלו נועדו להגביל את מספר העובדים במקום העבודה בשל התפרצות נגיף הקורונה. על פי התקנות, יעבור המגזר הממשלתי למתכונת חירום, שתאפשר אספקת שירותים חיוניים לאזרח אך תצמצם ל-30% את מצבת כוח האדם המצויה במשרדים. זאת, למעט גופים שיוכלו לעבוד ביותר מ-30% ובהם גופי הבריאות, הרווחה והביטחון.

מתכונת החירום תחול גם על גופים שאינם ציבוריים, אך בגופים אלה תתאפשר גם עבודה מהבית. באשר לעסקים פרטיים קובעות התקנות כי יחול הכלל הרוחבי על פיו במקום העבודה לא ישהו בעת ובעונה אחת יותר מ-30% ממצבת כוח האדם או עד 10 עובדים (לפי הגבוה מביניהם).

על מנת לוודא שהציבור לא יחוש מחסור במזון, בתרופות, בשירותים פיננסים, באספקת אנרגיה ועוד, הוגדרו גופים חיוניים שיכולים לחרוג מהכלל הרוחבי. גופים אלה יוכלו לפעול עם יותר מ-30% ממצבת כוח האדם על מנת להבטיח את מתן האספקה הסדירה והשירותים הנדרשים, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות.

לעיונכם מצ"ב התקנות

 

19 במרץ 2020

 

מצ"ב עדכון בנוגע להטבות מעסיק הניתנות לעובד במהלך שהותו של העובד בחל"ת מטעם נשיאות המגזר העסקי

 

17 במרץ 2020

 

מצ"ב הוראות מעודכנות מטעם משרד הבריאות

 

16 במרץ 2020

 

מצ"ב קובץ התקנות המעודכן לעבודה בשעת החירום מטעם משרד המשפטים

 

15 במרץ 2020

 

משרד הבריאות פרסם אמש הנחיות חדשות להתמודדות עם נגיף הקורונה. לאחר שיחה עם דר' אשר סלומון ממשרד הבריאות להלן הדרך על פיה יש לנהוג במלונות:

 1. מסעדות בתי המלון יסגרו.
 2. חדרי האוכל יפעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות – שמירת מרחק של שני מטר בין האנשים והתקהלות של לא יותר מ – 10 אנשים יחד.
 3. בתי המלון יוכלו לארח אורחים בחדרי המלון העדיפות היא שאוכל יוגש באמצעות שירות חדרים בלבד.
 4. ההתנהלות בשטחי הציבור של המלון (לובי) תהיה על פי הנחיות משרד הבריאות שמירת מרחק של שני מטר בין האנשים והתקהלות של לא יותר מ – 10 אנשים יחד.

 

14 במרץ 2020

 

להלן עדכון בהתאם להנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה:

 1. החל ממחר בבוקר, 15.3.2020 בשעה 06:00 תיירים שנמצאים בארץ אינם ראשים להמשיך ולבקר באתרים.
 2. תיירים נדרשים להישאר בבתי המלון ולפעול לעזיבה מהירה ככל הניתן של הארץ.
 3. עדכון לגבי פעילות בתי המלון יצא מחר בנפרד. בשלב זה נדרשים בתי המלון לפעול על פי ההנחיות שפורסמו, איסור התקהלות של יותר מ-10 אנשים ושמירת מרחק של שני מטר מאדם לאדם.

 

11 במרץ 2020

 

מצורפים שני עלוני הסבר מטעם מערך הסייבר הלאומי הנוגעים לעבודה מרחוק/מהבית/מבידוד:

 1. המלצות ליישום גישת משתמשים לסביבה הארגונית ע"י שימוש ברשת וירטואלית פרטית
 2. המלצות הגנה לעבודה מהבית

 

9 במרץ 2020

להלן עדכון יומי במסגרת התמודדות עם נגיף הקורונה:

 1. החל מתאריך 12.3.2020 בשעה 20:00 כל תייר שירצה להיכנס לישראל מכל העולם יצטרך להצהיר שיש ביכולתו לקיים בידוד ביתי למשך 14 ימים. תייר לא יוכל להיכנס לארץ במידה והוא יצהיר שהוא יקיים את הבידוד בבית מלון או בכל מקום אחר שאינו בית פרטי.
 2. עד לתאריך 12.3.2020 בשעה 20:00 תותר כניסת תיירים מכל העולם מלבד המדינות שהוגבלו בצו שר הפנים. (סין, דרום קוריאה, יפן, טאיוואן, הונג קונג, תאילנד, מקאו, איטליה, גרמניה, צרפת, ספרד, שוויץ ואוסטריה).
 3. תיירים שנמצאים בארץ או שיגיעו עד לתאריך 12.3.2020 בשעה 20:00 יכולים להמשיך את ביקורם כרגיל תוך שמירה על הכללים הבאים:
  – במידה ותייר אינו מרגיש טוב יש ליצור קשר מידיי עם מוקד 101 .
  – יש להקפיד מאוד על היגיינה.
  – יש להימנע במידת האפשר מהתקהלות במקומות ציבוריים.
  – יש לתעד את המקומות בהם ביקרו התיירים.
 4. מעברי הגבול היבשתיים לירדן יסגרו באופן מידי. תיירים שנמצאים בישראל ויש להם טיסה מירדן או להיפך יורשו לעבור במעברים שש שעות לפני הטיסה. יש לפעול עד כמה שניתן לצמצום השימוש במעברים, ייתכן וההסדר זה יתקל בקשיים במהלך הימים הקרובים.
 5. כל מי שביקר בבית לחם בשבועיים האחרונים (תיירים , מורי דרך נהגים או כל אחד) חייב בבידוד למשך שבועיים מיום ביקורו בבית לחם

 

8 במרץ 2020

 

להלן עדכון לגבי תיירים שהגיעו ממצרים:
כניסת תיירים מצרים או אזרחים זרים שביקרו במצרים ב – 14 הימים האחרונים לארץ תיאסר החל מהיום.
כניסת תיירים שטסו בטיסות המשך ממצרים (Connections ) תיאסר.

יציאת תיירים מישראל למצרים דרך מעבר טאבה נאסרה על ידי שלטונות מצרים.

The Israel Ministry of Health has instructed today that entrance of tourists from Egypt will be restricted. This includes all arriving on connection flights through Egypt and direct flights from Egypt. Travel will also be restricted through the Menachem Begin Land Crossing to Taba in the Sinai Peninsula.

 

5 במרץ 2020

 

בעקבות מציאת חולים בקורונה בבית לחם החליטה הרשות הפלשתינאית לאסור כניסת תיירים לשטחי הרשות באופן מידי ועד לתאריך 20.3.2020. האיסור לתיירים מכל העולם.
כנסיית המולד וכנסיות אחרות בשטחי הרשות נסגרו.
המשטרה הפלשתינאית מונעת מתיירים כניסה ליריחו ובית לחם.
צה"ל מבקש מתיירים לא לנסות להיכנס לשטחי הרשות.

Today, the Palestinian Authority has notified that it has been decided not to receive tourist groups in all hotels in Palestine starting from now until 20/3/2020. An announcement will be made regarding any adjustments to these instructions.
This announcement relates to tourists from all countries. The Nativity Church and other churches have closed. Hotels have closed. Already the PA police are preventing entrance to Jericho and Bethlehem.
The Rachel Crossing administration on the Israel side requests tourists do not attempt to cross over to the Palestinian Authority.

 

4 במרץ 2020

 

להלן עדכון לגבי תיירים מצרפת, גרמניה, ספרד, אוסטריה ושוויץ:

 1. אזרחים זרים ששהו בצרפת, גרמניה, ספרד, אוסטריה ושוויץ ב -14 הימים האחרונים ושנמצאים בישראל או שיגיעו לארץ עד לתאריך 6.3.2020 בשעה 08:00 יכולים להמשיך את ביקורם כרגיל מלבד ההגבלות הבאות:
  א. במידה ותייר אינו מרגיש טוב יש ליצור קשר מידיי עם 101 .
  ב. יש להקפיד מאוד על היגיינה.
  ג. יש להימנע במידת האפשר מהתקהלות במקומות ציבורים.
 2. ביום שישי בשעה 08:00 יכנס צו שר הפנים לתוקף. הצו יאסור כניסת אזרחים זרים ששהו בצרפת, גרמניה, ספרד, אוסטריה ושוויץ מלבד כאלו שיצהירו שיש ביכולת לקיים בידוד ביתי למשך 14 ימים. אזרח זר לא יוכל להיכנס לארץ במידה והוא יצהיר שהוא יקיים את הבידוד בבית מלון או בכל מקום אחר שאינו בית פרטי.
 3. אזרחים זרים שיגיעו ממדינות אלו וטסו בטיסות המשך (קונקישין) יורשו להיכנס לישראל.

 

3 במרץ 2020

 

סיכום כל ההנחיות עד כה בשפה האנגלית:

The following points are the directives as provided by the Israel Ministry of Health regarding the epidemic amongst foreigners that are currently staying in Israel.

1. Visitors from the following locations are banned from entering Israel: China, Thailand, Singapore, Hong Kong, Macau, South Korea, Japan and Italy.
2. Visitors who have been in China, Thailand, Singapore, Hong Kong, Macau, South Korea, Japan and Italy and are already in Israel must enter a 14 day home quarantine from the time that they entered the country from the at at-risk location. These visitors are forbidden to enter any public space.
3. Visitors who only had a connecting flight from Thailand, Singapore, Hong Kong, Macau and Japan, are permitted to enter Israel.
4. Starting from the date 2.2.2020 visitors who had a connecting flight in China must enter a 14-day home quarantine from the time they have arrived from China.
5. Starting from the date 13.2.2020 visitors who had a connecting flight in Italy must enter a 14-day home quarantine from the time they have arrived from Italy.
6. Starting from the date 27.2.2020 visitors who had a connecting flight in South Korea must enter a 14-day home quarantine from the time they have arrived from South Korea.

 

2 במרץ 2020

 

משרד הבריאות עדכן את הנחיותיו ולהן הפירוט :

 1. תיירים שהגיעו ארצה בטיסות המשך מקוריאה הדרומית נדרשים להיכנס לבידוד עצמי של 14 יום.
 2. תיירים שהגיעו ארצה בטיסות המשך מאיטליה החל מיום 13.2.2020 נדרשים להיכנס לבידוד עצמי של 14 יום מתאריך שהייתם באיטליה.

 

1 במרץ 2020

 

הנחיות משרד הבריאות לגבי תיירים מאיטליה בשפה האנגלית:

Following are the directives as provided by the Israel Ministry of Health regarding the epidemic amongst foreigners present in Israel who visited Italy in the last 14 days

1. Visitors from Italy are banned from entering Israel
2. Visitors who resided in Italy and are already in Israel must enter a 14 day home self-quarantine from 3. the last time of contact at the at-risk location. They are forbidden to enter public space.
If they only had a connecting flight in Italy they, can enter Israel and they can tour the county with no limitations.

28 בפברואר 2020

 

הבהרה לגבי איטליה: תיירים שעברו בטיסת המשך באיטליה רשאים להיכנס לישראל.

 

27 בפברואר 2020

 

להלן ההנחיות לגבי תיירים שביקרו באיטליה ב14 הימים האחרונים:

 1. תייר זר שהיה באיטליה ב- 14 הימים האחרונים ומבקש להישאר בארץ נדרש להיכנס לבידוד עצמי.
 2. במידה והתייר מעוניין לעזוב את ישראל הוא מתבקש ליצור קשר עם חברת התעופה שלו על מנת לתאם את עזיבתו.
 3. ברגעים אלו יש כ30 טיסות מאיטליה לישראל, כניסת תיירים שנמצאים בטיסות אלו תאסר.
  צו שר הפנים האוסר כנסית תיירים שביקרו באיטליה ב – 14 הימים האחרונים יפורסם לכל המאוחר ביום א' הקרוב אם הוא יפורסם קודם לכן נעדכן.

כל ההנחיות הקודמות שפורסמו בתוקף

 

Listed below are the updated guidelines for visitors who were in Italy during the last 14 days:

1. Visitors who entered Israel before 26.2.2020 at 24:00 can continue their visit without restrictions. Please note that this is different from what was stated previously.
2. Tourists arriving on the 27.2.20 to Israel will go into self-quarantine or their entrance into the country will be refused.
2. At this moment, there are 30 flights from Italy to Israel. Entrance of visitors will be refused.
3. An official ordinance, signed by the Minister of Interior banning the entrance to Israel from Italy for visitors who were in Italy during the last 14 days, will be published by Sunday. We will update with its content when available.

All previous directions and guidelines are in effect.

26 בפברואר 2020

 

 1. הממשלה הוציאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה ולנוכח התחלואה שם – אנו קוראים לתושבי ישראל לא לנסוע לאיטליה. בנוסף, בכוונת משרד הבריאות להנחות כי החל מיום א׳, כל מי שחזר מאיטליה ב-14 יום האחרונים נדרש להיות בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתו. המועד האמור נועד בין היתר לתת מספיק זמן לאיטלקים השוהים בארץ לצאת מישראל באופן מסודר.
 2. הערכת המצב במשרד הבריאות היא כי יש סיכוי גבוה לכך כי התחלואה התפשטה באזורים נוספים באירופה ובמקומות רבים אחרים בעולם ועל כן, *משרד הבריאות קורא לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות*
 3. נוסף על האמור – יש להימנע מנסיעות לכנסים, כינוסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות, ובכלל זה גם נסיעה לאירועים בעלי אופי דתי בהם מתכנסים אנשים ממדינות רבות. כמו כן, יש להימנע מקיום כנסים בינלאומיים בישראל. הנחיות מפורטות יועלו לאתר המשרד.

**עדכון להודעה זו מתאריך 27.02.2020 בשעה 07:00**

הוראת הבידוד לגבי השבים מאיטליה תחול באופן מיידי,
כך שמי ששב מאיטליה החל ממועד זה (יום חמישי ה 27.2.2020) נדרש להכנס לבידוד בית למשך 14 ימים.

 

25 בפברואר 2020

 

אין עדכונים חדשים. על מנת "ליישר קו" עם המצטרפים החדשים לקבוצת העדכון להלן תיאור המצב נכון להיום

להלן ההנחיות המעודכנות של משרד הבריאות לטיפול במגפת הקורונה בקרב תיירים זרים. הנחיות אילו אינם מתייחסות לישראלים:
1. תיירים מהמדינות הבאות אינם מורשים להיכנס ארצה: סין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו דרום קוריאה ויפן.
2. תיירים אשר שהו בסין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו ודרום קוריאה שנמצאים בארץ חלה עליהם חובת בידוד ל-14 יום ממועד השהייה האחרונה במדינות המצוינות. אסורה עליהם יציאה למרחב הציבורי ו/או שהייה במקומות ציבוריים.
3. תיירים מיפן שנמצאים בארץ יכולים להמשיך את הביקור ללא שום מגבלה.
4. למעט סין , תיירים שעברו בטיסת המשך בתאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו דרום קוריאה ויפן , רשאים להיכנס לישראל.
5. אין הנחיות מיוחדות לגבי איטליה, אוסטרליה או כל מדינה אחרת מלבד המדינות שצוינו בסע' 1-4. במידה ויהיה שינוי במדיניות נעדכן בהתאם.

כמו כן מצ"ב דו"ח של משרד התיירות על טיפול במחלת הקורונה

 

24 בפברואר 2020

מצ״ב מכתב ממשרד הבריאות המבהיר כי אין מניעה לשהות או להתארח במלונות בהם שהו או שוהים אורחים מדרום קוריאה או מאסיה בכלל.

בנוסף, להלן הנחיות משרד הבריאות לטיפול במגפת הקורונה בקרב תיירים זרים. הנחיות אילו אינם מתייחסות לישראלים:
1. תיירים מהמדינות הבאות אינם מורשים להיכנס ארצה: סין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו דרום קוריאה ויפן.
2. תיירים אשר שהו בסין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו ודרום קוריאה שנמצאים בארץ חלה עליהם חובת בידוד ל-14 יום ממועד השהייה האחרונה במדינות המצוינות. אסורה עליהם יציאה למרחב הציבורי ו/או שהייה במקומות ציבוריים.
3. תיירים מיפן שנמצאים בארץ יכולים להמשיך את הביקור ללא שום מגבלה.
4. למעט סין , תיירים שעברו בטיסת המשך בתאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו דרום קוריאה ויפן , רשאים להיכנס לישראל.
5. היום יוצאות שלוש טיסות במימון הממשלה לקוריאה. המטרה לתת מענה לכל אילו שטיסתם בוטלה. להערכתנו כמעט כל התיירים הקוראנים יעזבו את הארץ עד מחר.
6. מספר קבוצות שביקרו בארץ הורכבו מקוראנים שהיו בקוריאה ב- 14 הימים האחרונים וקוראנים שמתגוררים דרך קבע בארה"ב ולא היו בקוריאה ב – 14 הימים האחרונים. הקוראנים שהיו בקוריאה ב- 14 הימים האחרונים עזבו היום את הארץ והאחרים נשארו. אין שום מניעה להמשיך לארח את התיירים שנשארו ללא שום מגבלה.
7. אין הנחיות מיוחדות לגבי איטליה, אוסטרליה או כל מדינה אחרת מלבד המדינות שצוינו בסע' 1-4. במידה ויהיה שינוי במדיניות נעדכן בהתאם.

 

23 בפברואר 2020

 

מצורפות החלטות משרד הבריאות מהיממה האחרונה הנוגעות לישראלים:

1. כל מי שהיה במגע עם הקבוצה הצליינית מחויב לבידוד בית עד שיחלפו 14 יום ממועד המגע האחרון עם הקבוצה.

2. כל מי שהיה בדרום קוריאה או יפן ב-14 יום האחרונים – חייב להיות בבידוד בית עד שיחלפו 14 ימים ממועד עזיבתו את המדינות האמורות, זאת בנוסף לשבים מסין, הונג קונג, מקאו, סינגפור ותאילנד.

3. החל מהיום נמנעה כניסתם של מי שאינם תושבי או אזרחי ישראל ואשר שהו בדרום קוריאה ב14 הימים טרם הגעתם לישראל. החל מיום שני תכנס הנחיה זו לתוקף גם עבור המגיעים מיפן.

4. מי שהיה בטאיוון, איטליה או אוסטרליה ב-14 הימים האחרונים ומפתח תסמינים של מחלה, צריך להיבדק בהתאם להנחיות המפורטות באתר משרד הבריאות.

 

מצורפות הנחיות משרד הבריאות הנוגעות לתיירים זרים: (הנחיות אילו אינם מתייחסות לישראלים)

 1. תיירים מהמדינות הבאות אינם מורשים להיכנס ארצה: סין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו ודרום קוריאה.
 2. תיירים אשר שהו בסין, תאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו ודרום קוריאה שנמצאים בארץ חלה עליהם חובת בידוד ל-14 יום ממועד השהייה האחרונה במדינות המצוינות. אסורה עליהם יציאה למרחב הציבורי ו/או שהייה במקומות ציבוריים.
 3. למעט סין , תיירים שעברו בטיסת המשך בתאילנד, סינגפור, הונג קונג, מקאו ודרום קוריאה, רשאים להיכנס לישראל.
 4. החל ממחר (24.2.2020) בשעה שמונה בבוקר ההנחיות בסעיף 1-3 יחולו גם על תיירים מיפן
  קיבלנו שאלות רבות ולהלן מספר הבהרות:
 5. תייר שנמצא בבידוד בבית מלון אינו יכול לעזוב אותו גם אם הסתיימה הזמנתו והוא אמור לעזוב למלון אחר בארץ.
 6. תייר שנמצא בבידוד בבית מלון ואמור להגיע לטיסה חזרה מנתב"ג לקוריאה יכול לעשות את זה בתנאי והוא מרגיש טוב וחובש מסכה והוא נוסע בהסעה פרטית לשדה.
 7. הטיסות הישירות של חב' Korean Air בוטלו אבל יש עדין טיסות מיעדי המשך (Connections) ולהערכתנו רוב התיירים שנמצאים בארץ הגיעו באמצעות טיסות אלו.
 8. במקרים של תיירים שטיסתם הישירה בוטלה נבקש לקבל עדכון. אנא הקפידו לא לשלוח תיירים לנתב"ג במידה ואין להם טיסה מסודרת.
 9. בתי המלון התבקשו לא לסרב לאכסן אף תייר קוראני ועד כמה שיודע לנו זה המצב, במידה ויש מקרים חריגים נטפל בכל מקרה לגופו.

לנוחיותכם, להלן לינק להנחיות משרד הבריאות.

 

22 בפברואר 2020 – עדכון בעקבות התיירים מקוריאה

 

מצ"ב פנייה לתיירים מקוריאה שנשלחה אלינו מטעם משרד התיירות לשימושכם:

כמו כן מצורף שאלון שמשרד הבריאות מבקש שקבוצות קוראניות ימלאו:

. כל מי שיש לו קשר עם קבוצה כזו אנא בקשו מהם למלא את השאלון ולהעביר חזרה במייל אל פיני שני – Pinis@tourism.gov.il

בנוסף – מצורף נוסח ובסיס לתסריט שיחה לפקידי קבלה ומנהלים במלונות בעניין הקורונה. אתם מוזמנים להשתמש בו:

״אנחנו מודעים ומחויבים מאוד לאורחינו בכל נושא ובוודאי בתחום הבריאות. המלון שלנו, כמו כל מלונות ישראל מחוייב להנחיות משרדי הבריאות והתיירות בישראל הנמצאים איתנו בקשר הדוק באמצעות התאחדות המלונות.
לפי שעה אין כל סיבה לחשש או בהלה, תוך שאנו מתחייבים כמובן לעדכן את אורחינו בכל שינוי או הנחיה באם יהיו כאלו.
הנהלת המלון וצוות העובדים מחוייבים בכל ימות השנה ובמיוחד בימים אלה לחשיבות הגדולה של החיטוי והניקיון בכלל מערכי המלון להנאתם ובריאותם של אורחינו מישראל ומרחבי העולם״

במקרה של שאלה לקבלה או לשיווק: "האם היו לאחרונה, או יש כעת במלון אורחים מאסיה?"

תשובה: "אנו מנועים מלתת מידע על זהות אורחנו, אולם אנו פועלים לפי הנחיות מדויקות של משרד הבריאות".

 

19 בפברואר 2020 – עדכון

1. תיירים אשר שהו בסין ב-14 הימים האחרונים אינם מורשים להיכנס ארצה.
2. תיירים אשר שהו במדינות: הונג קונג, מאקו, תאילנד וסינגפור, חלה עליהם חובת בידוד ל-14 יום ממועד השהייה האחרונות במדינות המצוינות ובכלל זה אסורה עליהם יציאה למרחב הציבורי ו/או שהייה במקומות ציבוריים.
ב-20.2.20 (מחר) צפוי להתפרסם צו המתייחס לסגירת המעברים על התיירים ששהו ב-14 הימים האחרונים במדינות הנ"ל.
תרגום הנחיות משרד התיירות לאנגלית צפוי להסתיים היום או מחר ונעביר אותו מיד את הקבצים המתורגמים שיתקבלו.
לנוחיותכם, להלן לינק להנחיות משרד הבריאות: https://govextra.gov.il/ministry-of-health/corona/corona-virus/.

17 בפברואר 2020 – עדכון חשוב – הרחבת הבידוד הביתי

משרד הבריאות מרחיב את בידוד הבית לשבים ממקומות נוספים. לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר בראשות שר הבריאות יעקב ליצמן וצוות המומחים במשרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה הוחלט כי מעתה בידוד הבית יחול גם על השבים מהיעדים הבאים*:

1. תאילנד

2. הונג קונג

3. סינגפור

4. מקאו

* שימו לב – ההנחיה חלה רק על תיירים/קבוצות חדשות ואינה חלה על תיירים ממדינות אלה השוהים כבר פה ואינם צריכים לשהות בבידוד. כמו כן, ההנחיה אינה חלה על תיירים המגיעים בטיסות המשך דרך מדינות אלה.

מי ששב ממדינות אלה החל מהיום, יהיה בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה – לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באותם מקומות (תקופת הדגירה).

במקרה של אחד או יותר מהתסמינים הבאים: הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה. גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת המטופל. בכל מקרה לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

הנחייה זאת ניתנת בשל התפשטות המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה במדינות נוספות מעבר לסין וכדי למנוע ככל שניתן התפשטותה בישראל.

למידע נוסף

 

פנו אלינו לשאלות והבהרות, או לאירית מלול, ממשרד התיירות נייד: 050-6214079

3 בפברואר 2020 – עדכון חשוב – חובת בידוד למי ששהה בסין

מצורף צו רשמי החתום על ידי מנכ"ל משרד הבריאות המורה על חובת בידוד

מטרת צו זה למנוע הדבקה בנגיף הקורונה החדש והתפשטותו בישראל עלי ידי קביעת חובת בידוד למי ששהה בסין וכן למי שהיה במגע עם חולה קורונה מאומת.

מצורף הצו חתום וכן הנה לינק לעלון הסברה של משרד הבריאות.

אנו מוסיפים גם נוסח במנדרינית לשימושכם.

 

 צו רשמי החתום על ידי מנכל משרד הבריאות המורה על חובת בידוד על אלו השהו בסין

 

2 בפברואר 2020 – הנחיות משרד הבריאות למלונות בהם שוהים אורחים מסין

יש לבודד את האורחים מסין מכל מגע עם עובדי המלון ושאר האורחים במלון באמצעים הבאים:

א. ראש הקבוצה יקבל בצורה מרוכזת את המפתחות לחדרים עבור הקבוצה

ב. האורחים ישהו בבידוד בחדרים ולא יורשו לצאת עד למועד העזיבה

ג. יש לתת מענה לארוחות על פי החלטת המלון מבחינה לוגיסטית – קבלת ארוחות בחדרים או באולם מבודד

ד. יש לדאוג לניקיון החדרים לאחר עזיבתם

ה. כרגע נעשים מאמצים להוציא את התיירים מהארץ באופן מידי

 

אתם מוזמנים לעדכן בכל דבר, כמו כן גם את חדר המצב שהוקם במשרד הבריאות:

אירית מלול – 050-6214079 (נציגת משרד התיירות צו חובת בידוד – משרד הבריאותבחפ"ק).

או להתעדכן באתר משרד הבריאות

 

מצורפות גם ההנחיות שהוציא משרד הבריאות למי ששהה בסין בשבועות האחרונים:

הנחיות משרד הבריאות בנוגע לנגיף הקורונה