Skip to main content

מה המשותף לנשיא מדינת ישראל ולאיש עסקים ויזם מלונאי בריטי?

מה המשותף לנשיא מדינת ישראל ולאיש עסקים ויזם מלונאי בריטי?

המשותף ביניהם ששניהם דורות ממשיכים שתרמו תרומה אדירה לפיתוח ענף התיירות בישראל!

נשיא התאחדות המלונות אבי ניסנקורן העניק יחד עם שר התיירות יואל רזבוזוב את אות יקיר המלונאות לנשיא המדינה מר יצחק הרצוג על תרומה רבת ערך לקידום התיירות

 ולבעלי רשת ישרוטל ג'וליאן לואיס על מפעל חיים יוצא דופן. אבותיהם של השניים – נשיא המדינה לשעבר חיים הרצוג ז"ל והיזם הבריטי דויד לואיס ז"ל, זכו לקבל את אותו העיטור בשנות ה-90.

 

באירוע שנערך אמש, במסגרת הרמת הכוסית המסורתית של התאחדות המלונות הוענק עיטור יקיר המלונאות גם למשפחת נקש, בעלי קבוצת ג׳ורדאש, על תרומה רבת ערך לפיתוחה של תעשיית התיירות.

כמו כן, הוענק העיטור לשני מנהלים בכירים בענף – רוני פורטיס, מנכ"ל הילטון תל אביב וישראל ויעקב סודרי, מנכ"ל מלונות פתאל באזור המרכז.

התאחדות המלונות בישראל העניקה אמש (ה', 15.9.22) את  אות "יקיר המלונאות" במעמד שר התיירות מר יואל רזבוזוב וראשי תעשיית התיירות באירוע חגיגי לכבוד השנה החדשה במלון הילטון בתל אביב.

התאחדות המלונות בישראל נוהגת להעניק אותות הוקרה ועיטור למלונאים אשר בלטו בתרומתם לקידומה ולפיתוחה של תעשיית התיירות וכן אותות הוקרה, המוענקים לאישי ציבור, אשר תרמו ופעלו לקידום התיירות והצבתה בראש סדר העדיפויות הלאומיות.

השנה בחרו מלונאי ישראל להעניק את אות "יקיר המלונאות", אות הוקרה והערכה על תרומה רבת ערך לקידומה ולפיתוחה של התיירות, לנשיא המדינה, מר יצחק הרצוג. אות יקיר המלונאות ניתן לכבוד הנשיא על פעילותו רבת השנים, עוד מאז היה שר התיירות, להצבת ישראל על מפת התיירות הבין-לאומית, מתן תנופה ייחודית לבניית מלונות , גילוי הבנה מעמיקה לתעשיית המלונאות ולצרכיה ועל אמונתו העמוקה בתעשיית המלונאות בישראל גם בעתות משבר. אביו של הנשיא הנוכחי, הנשיא לשעבר חיים הרצוג ז"ל, קיבל אף הוא את אות יקיר המלונאות של התאחדות המלונות הארצית בשנת 1991.

אותות הערכה והוקרה הוענקו גם לבכירי ומיסדי ענף המלונאות:

עיטור המלונאות, הוענק  למשפחת לואיס, הבעלים של רשת מלונות ישרוטל, על מפעל חיים יוצא דופן. עיטור זה מוענק להם על חזונם ועשייה משמעותית בתעשיית המלונאות בישראל תוך הצבת מדדים של מצוינות, על מתן תנופה ייחודית ורחבת היקף להקמת רשת מלונות איכות ברחבי מדינת ישראל, ביסוס מעמדה של אילת כעיר תיירות והפיכתה לעיר תיירות בינלאומית. על קידום ופיתוח התעשייה המלונאית ועל אמונתם העמוקה בענף גם בעתות משבר. אבי המשפחה, דויד לואיס המנוח, ממייסדי הענף, קיבלת את עיטור ההתאחדות בשנת 1997.

ג׳ו, רפי ואבי ממשפחת נקש , הבעלים של קבוצת מלונות סטאי, הרברט סמואל ואורכידאה קבלה את עיטור המלונאות על תרומה רבת ערך לקידומה ולפיתוחה של תעשיית המלונאות, תנופה ייחודית לבניית מלונות ברחבי הארץ והקמת רשת מלונות גדולה בישראל. כמו גם על פועלם בפיתוח תעשיית המלונאות בישראל, אמונתם העמוקה בתעשיית התיירות והמלונאות  בישראל ועל הגשמת החזון התיירותי והמלונאי.

אות הוקרה והערכה הוענק למר רוני פורטיס, מנכ"ל מלון הילטון תל אביב וישראל על הצבת רף של מצוינות, שאליו יש לשאוף בניהול ובהפעלת מלונות בישראל, על כניסת המלונאות הבין-לאומית לישראל ועל תרומה משמעותית להפיכתה של ישראל ליעד תיירותי בעולם.

מר יעקב סודרי, מנכ"ל מלונות פתאל באזור המרכז, מוותיקי הענף, קיבל את עיטור המלונאות על תרומה רבת ערך לקידומה ולפיתוחה של תעשיית המלונאות. על פעילותו להתמקצעות ענף המלונאות ועל חינוך דור העתיד של מלונאי ישראל.

נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג אמר בנאומו ״אני מודה לכם על הזכות הגדולה לקבל כאן היום את אות יקיר המלונאות. אני מתחייב שאפעל ככל יכולתי, גם בשליחותי כנשיא המדינה, כדי לחזק את שמה של ישראל בעולם, וכדי להביא לארץ המופלאה הזאת, יותר ויותר תיירים מכל קצוות תבל.

תרומתה של התיירות לכלכלת ישראל היא משאב חשוב מאין כמוהו, משאב שאת הפוטנציאל הגלום בו יש להמשיך ולממש. תעשיית התיירות בישראל – הן תיירות הפנים והן התיירות הנכנסת, מייצרת רבבות מקומות עבודה, מבטיחה הכנסות במיליארדים מדי שנה, ומהווה, משום כך, מנוע צמיחה של ממש בכלכלה הישראלית בהווה – ובעתיד.״

שר התיירות, מר יואל רזבוזוב : "בשנה החולפת אנו עובדים בצמוד עם השותפים שלנו בהתאחדות המלונות. העברנו החלטת ממשלה לסיוע בעקבות הקורונה, הגדלנו את מכסת העובדים הזרים לענף, השקנו מבצע נופש לאזרחים ותיקים, ועוד הרבה. יחד נעמוד ביעד שהצבנו במשרד התיירות: אירוח של 10 מיליון תיירים בישראל בשנה עד שנת 2030.

אני מברך את הנשיא הרצוג וכל מקבלי אותות ההוקרה על תרומתם הרבה לתעשיית התיירות."

ג'וליאן לואיס, בעלי רשת ישרוטל אמר באירוע: "בשם אחי בן, בשמי ולזכרו של אבינו המנוח, אני גאה ונרגש לקבל את הפרס. מישהו פעם אמר If you build it, they will come, ואבי האמין בזה ובנה ארמון. בשנת 1984 נפתח מלון ארמון המלך שלמה באלת. 420 חדרים באמצע שום מקום. ככה הכול התחיל. זה היה המלון הראשון של רשת ישרוטל בישראל. היה צריך אז הרבה אומץ, אמונה, חלוציות מנהיגות וחזון. וזה הצליח. מאז גדלנו ורשת ישרוטל מונה כיום 23 מלונות ויש עוד מלונות רבים בצנרת.

אבי ניסנקורן , נשיא התאחדות המלונות בישראל: "הענקת אותות ההוקרה עיטור מהמלונאות ויקיר המלונאות הינה מסורת ארוכת שנים. זו דרכנו להביע את הערכתנו ותודתנו לעוסקים בענף המלונאות ולאנשי הציבור אשר מאמינים ותומכים בנו ומסייעים לקדם את ענף המלונאות בישראל .

השנה יותר מבכל שנה אנו רואים חשיבות רבה להוקרת התודה. עברנו שנתיים מאתגרות מאוד כמוהן לא ידענו  ובכלל זה סגרים, סגירת שמיים, סגירת בתי מלון ופתיחתם המחודשת, קשיים תזרימים, אתגרי גיוס כוח אדם ושימור העובדים והמנהלים. הודות לאמונתם העמוקה בעתיד הענף והתגייסותם המלאה של שותפי הדרך שלנו  ובראשם משרד התיירות, יחד עם רוח גבית שקיבלנו מנשיא המדינה ומהממשלה ונחישות ויכולת הישרדות מרשימה של המלונאים, התאוששנו ויכולנו למשבר הקשה הזה. אני מאמין שכבר בשנה הקרובה, ידביק הענף את הפער על מול שנת 2019, יראה צמיחה ואף יגיע לשיאים חדשים".